مرور روزی که یک زبان آموز در آزمون تافل شرکت می کند

زمانبندی روز آزمون

ای تی اس ETS به شدت توصیه می کند که متقاضیان، 30 دقیقه قبل از شروع آزمون در محل حاضر باشند تا کارهای مربوط به پذیرش به درستی و منظم انجام گیرد. افرادی که دیر می رسند اجازه شرکت در آزمون را ندارند. پذیرش آزمون برای افزایش امنیت آزمون، داوطلبان شرکت کننده در آزمون را اسکن الکترونیکی می کنند. ارائه مدارک شناسایی خواسته شده و امضای فرم های خواسته شده همه در این فرصت 30 دقیقه قبل از شروع آزمون انجام می شود.

در این مقاله از مرکز تدریس خصوصی زبان آموزان پیشرو با ما همراه باشید.

آزمون خودش 200 الی 230 دقیقه زمان می برد و 10 دقیقه هم تنفس دارد. زمان بخش های Reading و Listening تغییرپذیر است. ممکن است برای سوالات آزمایشی زمان اضافی در نظر بگیرند که این سوالات روی نمرات تاثیری ندارند. سوالات آزمون همیشه با ترتیب مقابل پاسخ داده می شوند: reading, listening, speaking, and writing (تنفس بعد از دو بخش اول است.)

زمانی که آزمون تکمیل شد، شرکت کنندگان برگه را امضا می کنند. زمانی تقریبی که شرکت کنندگان می توانند محل آزمون را ترک کنند 4 تا 4.5 ساعت بعد از لحظه ای است که به محل آزمون می رسند.

تدریس خصوصی آمادگی در آزمون تافل تضمینی

آمادگی برای آزمون تافل

آمادگی زود هنگام برای آزمون استرس را کاهش می دهد و عملکرد شرکت کننده را در فرایند آزمون بهتر می کند. اولا از شب آزمون همه آیتم های مورد نیاز در روز آزمون را جمع آوری کنید و از این بابت خاطر جمع باشید. معرفی نامه، مدارک، نوشیدنی و خوراکی های سبک را فراهم کنید. (نوشیدنی ها و خوراکی ها را در 10 دقیقه زمان تنفس می توانید استفاده کنید.)

دوما، پیشنهاد می شود قبل از روز آزمون به محل آزمون بروید و مسیر آن را بشناسید، حتی برای جای پارک اتومبیل هم بررسی های خود را انجام دهید. همه شرایط رسیدن به موقع به محل آزمون را بررسی کنید، تا در موقعیت های پیش بینی نشده مثل ترافیک معطل نشوید.

سوما، داوطلبان باید در روز آزمون و روزهای مانده به آزمون از استراحت و مواد مغذی لازم برای بدن برخوردار باشند. خستگی و گرسنگی ضربه خیلی بدی به نمرات وارد می کند. شرکت کننده ها قبل از شرکت در آزمون باید به سرویس بهداشتی بروند. قوانین به داوطلبان اجازه استفاده از سرویس بهداشتی را می دهند ولی زمان ارزشمند آزمون از دست می رود.

آوردن چه آیتم ها و وسایلی در روز آزمون تافل مجاز است؟

داوطلبان می توانند همراه خود کیف یا کوله پشتی بیاورند ولی همه آیتم های داخل آن بازرسی می شود و در محل آزمون به قسمت امانات تحویل داده می شود. نوشیدنی ها و خوراکی های سبک تنها استثناهایی هستند که در بازه زمانی مشخص شده برای تنفس اجازه استفاده دارید. داوطلبان در اتاق آزمون اجازه همراه داشتن هیچ آیتمی جز مدارک ندارند. وسایل الکترونیکی مثل لپتاپ و تلفن همراه به کلی ممنوع است.  برخی از لباس های زینتی مثل کراوات و شال گردن را مراقب های آزمون بازرسی می کنند. شرکت کنندگان اجازه انداختن زیورآلات را ندارند. (داشتن حلقه ازدواج مشکلی ندارد.)

یادداشت برداری بنا به دلایلی فقط روی کاغذ های مخصوص محل آزمون مجاز است.

قوانین و مقررات مراکز آزمون تافل

احراز هویت، همراه با مدارک شناسایی، مقایسه و تایید امضا، شناسایی بایومتریک صدا، اثر انگشت انجتم می شود و حتی ممکن است از جلسات مکالمه ویدیو ضبط شود. همچنین همه ی شرکت کننده ها توافق نامه ای را امضا می کنند که محتوای آزمون را مثل سوالات، پاسخ ها و ساختار آزمون را در بیرون منتشر نکنند.

هیچ کدام از وسایل شخصی شرکت کننده بجز مدارک شناسایی، زمان آزمون نباید همراه او باشد. داوطلبان اجازه صحبت و ارتباط با سایر شرکت کننده ها را ندارند. ایجاد مزاحمت یا دستکاری در کامپیوتر مرکز آزمون ممنوع است. شرکت کننده ها اجازه ترک صندلی خود را ندارند مگر اینکه با مراقب هماهنگ شوند. اگر شرکت کننده ای در هر یک از این قوانین کوتاهی کند از محل آزمون اخراج می شود. تمام نمرات او حذف و جریمه مخارج آزمون را هم می پردازد. دانشگاه هایی که به عنوان دریافت کننده نتایج آزمون قید شده اند از تخلف در آزمون باخبر می شوند خصوصا تقلب در موارد آکادمیک!

گزارش نمرات بعد از آزمون تافل

برخلاف سایر آزمون های معتبر، ای تی اس ETS از ارائه نمرات غیر رسمی اولیه جلوگیری می کند. نمرات تافل به صورت رسمی و در اینترنت 10 روز بعد از آزمون قابل مشاهده است. شرکت کننده هایی که در هنگام ثبت نام آدرس ایمیل های خود را داده اند، زمانی که نتایج اعلام شد به آن ها خبر داده می شود. نمرات بر روی سایت ETS قرار می گیرند. کافیست شرکت کننده ها وارد حساب خود شده و آن را بررسی کنند. ETS گزارشی از نتایج آزمون را به سازمان هایی که توسط متقاضی زمان ثبت نام مشخص شده بعد از 13 روز ارسال می کند. این گزارش ها 7 الی 10 روز زمان می برد که به مقصد ایالات متحده برسد و برای سایر کشورها 4 تا 6 هفته زمان می برد. دانشجویان باید این زمان را در ذهن داشته باشند که برای تکمیل شدن مدارکشان چقدر زمان می خواهد تا تافل گزارش ها را ارسال کند. برای مدرسه های خارج از ایالات متحده 6 تا 8 هفته زمان نیاز است.

این مقاله در تاریخ 20 فروردین 1397 بروزرسانی شده است.

منبع: http://www.manhattanreview.com/toefl-test-day/

برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *