۵ ترفند موثر برای مکالمه موفق در آزمون تافل بروزرسانی ۲۰۱۸

برای موفقیت در بخش مکالمه تافل نیاز دارید که در سایر مهارت های زبان انگلیسی خوب باشید. شما فقط مکالمه نمی کنید بلکه می خوانید، گوش می دهید و حتی یادداشت می نویسید.

با اینکه بخش مکالمه در آزمون تافل چالشی سخت محسوب می شود، ولی راه هایی است که بتوان در آن استاد شد و نمرات بالایی اخذ کرد. ما در این مقاله چند مورد راهنمایی و ترفند را به شما ارایه می کنیم.

در ادامه این مقاله با موسسه تدریس خصوصی زبان انگلیسی ،زبان آموزان پیشرو مرکز تدریس خصوصی تافل همراه باشید

تدریس خصوصی آمادگی در آزمون تافل تضمینی

1- برای مکالمه «Independent» تافل، صحبت های خود را ساده بگویید

در تسک 1 مکالمه تافل قرار است که درباره موضوعات شخصی صحبت کنید؛ صحبت های خود را پیچیده نکنید. برای مثال وقتی می خواهید درباره موضوعاتی مثل «زمانی که شما از پس یک مشکل سخت برآمدید» یا «زمانی که شما یک حقیقتی شگفت انگیزی را درباره دوست یا خانواده خود بشنوید» صحبت کنید، سعی کنید خود را به دردسر نیاندازید. در تسک 2 مکالمه تافل شما باید از یک موضوع مهم اجتماعی یا عقیده دفاع کنید.

در گفتگوهای واقعی، پاسخ هایی که به این سوالات داده می شود ممکن است پیچیده باشد، اما در آزمون تافل شما فقط 15 ثانیه فرصت دارید که درباره موضوع فکر کنید و فقط 45 ثانیه مهلت دارید که مکالمه را انجام دهید. این واقعا زمان زیادی نیست!

بنابرین برای هر پاسخ به سرعت پاسخ اصلی را پیدا کنید و سعی کنید بیشتر از 3 مورد پشتوانه نظری را بیان نکنید. در حقیقت ممکن است بتوانید در 45 ثاینه یک پشتوانه نظری را بیان کرده و 45 ثانیه را پوشش دهید.

2- در تسک 3 و 4 مکالمه تافل به جای ریدینگ (خواندن)  فقط به سخنرانی تمرکز کنید

در تسک 3 و 4 آزمون تافل به شما چند مورد متن می دهند که بخوانید و به سخنرانی گوینده ها گوش دهید و حرف های آن ها را به طور خلاصه بیان کنید. گاهی اوقات داوطلبان فراموش می کنند و به جای اینکه سخنرانی را خلاصه کنند فکر می کنند که باید متن را خلاصه کنند.

این اشتباه را نکنید. متن ریدینگ را Skim (نگاه انداختن سریع به یک متن) کنید. اگر برای خواندن دقیق متن وقت بگذارید، نمی توانید تسک را در زمان مشخص شده تکمیل کنید. ممکن است به مهم ترین بخش تسک که گوش دادن به فایل صوتی است بی توجه باشید. مطالعه سریع متن کمک می کند از فایل صوتی این بخش حضور ذهنی داشته باشید.

3- برای مکالمه ها و سخنرانی ها از استراتژی های گوش دادن و یادداشت برداری استفاده کنید

سخنرانی هایی که در بخش «Integrated» مکالمه تافل می آیند هیچ تفاوتی با سخنرانی های آکادمیک ندارند. وقتی از سخنرانی یادداشت برداری می کنید، برای آن است که اطلاعات کلیدی مربوط به سخنرانی را دریابید. ایده های اصلی و نظریه هایی که آن ایده ها را ثابت می کنند یاید توسط داوطب تشخیص داده شوند.

گفتگوها در بخش مکالمه تافل متفاوت هستند. در تسک 3 فقط یک گوینده اهمیت دارد- گوینده ای که درباره تئوری نظر می دهد. شما باید نظریه هایی که بیان می شود و پاسخ گوینده ها به هر نظریه را از اول به آخر یادداشت برداری کنید. اما در تسک 6 هر دو گوینده اهمیت پیدا می کند. در این مورد شما باید با دقت به هر دو گوینده گوش دهید. در این صورت متوجه می شوید چه چیزی بحث می شود و می توانید راه حل های نشان داده شده را بدانید.

4- نحوه کاربرد الگوی صدا و ویژگی موسیقیایی زبان انگلیسی را بشناسید

در مکالمه انگلیسی واژه های مهم با بالا و پایین آمدن تن صدا مشخص می شود. شنیدن و تشخیص این الگوها سبب می شود اطلاعات مهم فایل صوتی مکالمه تافل را شناسایی کنید. همچنین در مکالمه خود باید از این الگوهای صوتی هم استفاده کنید. حتی اگر تلفظ شما عالی باشد، اگر نتوانید الگوی صوتی یا موسقیایی زبان انگلیسی استاندارد را رعایت کنید؛  ممکن است مکالمه شما را متوجه نشوند.

5- از نقاط ضعف و نقاط قوت تلفظ خود باخبر باشید

ممکن است واژه ها و صداهای زیادی در زبان انگلیسی باشد که شما نتوانید تلفظ کنید. در حقیقت مشکلی پیش نمی آید. در مکالمه تافل قرار نیست که لهجه خود را پنهان کنید و تلفظ عالی داشته باشید.

بنابرین نیاز نیست که شما از یک استراتژی خوب برای تلفظ بهره گیرید. در پاسخ هایی که ارایه می دهید، اگر برایتان مقدور است، از گفتن واژه هایی که در تلفظشان مشکل دارید جلوگیری کنید. حالا بنا به دلایلی اگر تلفظ یک کلمه برای شما سخت بود، سعی کنید آن را دوباره تکرار کنید تا شنونده فرصت شنیدن دوباره و درک آن را داشته باشد. حتی می توانید پیرامون واژه حرف بیشتری بزنید و سرنخ هایی را برای معنی دار بودن مکالمه خود ارایه دهید.

 

منبع: https://magoosh.com/toefl/2016/tips-tricks-toefl-speaking/

برچسب ها : ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *