۵ دلیلی که نشان می دهد چرا مکالمه زبان انگلیسی اهمیت دارد

عمدتا زبان آموزان به جای اینکه به سمت استفاده و تمرین دانسته های خود حرکت کنند؛ یادگیری گرامر و لیست های لغت زبان انگلیسی را پیگیری می کنند. اگر دوست یا آشنایی دارید که برای تحصیل یا کار به کشور های انگلیسی زبان سفر کرده اند بپرسید؛ خیلی شفاف می گویند که چگونه در کمترین زمان مهارت های انگلیسی خود را تقویت کردند.

با این که زبان نوشتاری هنوز هم خیلی با اهمیت است و به یادگیری لغت و آشنایی با گرامر کمک شایانی می کند؛ ولی یادگیری زبان فیس تو فیس (رو در رو) اتفاق می افتد.

مکالمه زبان انگلیسی

وقتی در محیطی قرار بگیرید که مردم به زبان مادری شما آشنایی ندارند، مجبور می شوید که با ترس های خود رو به رو شوید. ترس از داشتن اشتباه، خجالتی بودن، احمق به نظر رسیدن و تمام موانعی که شما را از یادگیری زبان باز می دارند. مجبور شدن به مکالمه زبان انگلیسی و دانستن این که دیگران به کیفیت مکالمه شما اهمیت نمی دهند خیلی مفید خواهد بود. شما با یک روش کاربردی و واقعی مهارت های زبان انگلیسی خود را تقویت می کنید.

صحبت کردن و گوش دادن به مکالمه های سایر افراد روند یادگیری شما را سرعت می بخشد. همچنین به شک و شبه هایی که در ذهن دارید پایان می دهد.

دلایل اهمیت یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

تقویت فصاحت و روانی

زمانی که با یک انگلیسی زبان صحبت می کنید، تمام چیزی هایی که در دوران آموزش زبان فراگرفته اید نیاز است که در یک لحظه به کار بگیرید.

مهم تر از همه، مکالمه زبان باعث می شود دانش گرامری، لغات و تلفظ را از حافظه بلندمدت رمزگردانی شود. این رویداد بعد از گذر زمان فصاحت و حافظه شما را ارتقا می دهد.

بیایید مغز را مثل ماهیچه های دست و پا در نظر بگیریم که برای ورزشکاران و افراد اهل موسیقی خیلی ضروری است. وقتی که شما گیتار یاد می گیرید شناخت و به خاطر داشتن زه های گیتار خیلی خوب جلو می رود. ولی زمانی که می خواهید عملا روی سیم ها تمرین رو شروع کنید خیلی سخت تر از چیزی می شود که انتظار داشتید. هر چقدر بیشتر تمرین کنید ماهیچه های مغز شما قوی تر می شود. انگشتانتان به خوبی متوجه می شوند که کجا قرار بگیرند بدون آن که شما تمرکز کنید. وقتی شما مکالمه زبان انگلیسی را با صدای بلند شروع کنید این چیزی است که اتفاق می افتد.

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

انگیزه

در موسسه آموزش زبان پیشرو ما فکر می کنیم مهم ترین بخش در یادگیری زبان برقراری ارتباط است. از این رو ما در وهله اول با زبان ها عاشق می شویم. ما می خواهیم توانایی آن را داشته باشیم که با هر کسی از جای های دیگر جهان صحبت کنیم. طوری که شما به اندازه ای توانمند باشید که سر صحبت را با مردم باز کنید. استفاده از زبان اساسا جالب است. صحبت کردن با مردم با زبان خودشان یک اتفاق چالشی هم است. تلاش برای حفظ سرعت در مکالمه، استفاده از لغات ها و جملات جدید، اصطلاحات کوچه بازاری  و لهجه ها همگی می توانند یک چالش باشند و انگیزه شما را بیشتر کنند.

هیچ چیزی نمی تواند بهتر از حسی باشد که شما به اندازه 10 دقیقه با کسی مکالمه کنید. دانستن این که شما با یک شخص 10 دقیقه به زبان انگلیسی مکالمه کرده اید؛ اعتماد به نفس شما را زیاد می کند.  شما هم تلاش می کنید که بهتر و بهتر شوید. به همین سبب می گوییم که برای یادگیری زبان  چیزی بهتر از ارتباط رو در رو نیست.

دلایل اهمیت یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

یادگیری از خطاها و اشتباهات

مکالمه زبان انگلیسی با صدای بلند کمک می کند کمبودهای موجود در لغات و گرامر را بشناسید. زمانی که با کسی بحث یا گفتگو انجام می دهید چه برای تکمیل جمله و چه در فهمیدن صحبت های مخاطب شما واقف می شوید که چه چیزی را بلد هستید و چه چیزی هایی را باید یاد بگیرید. از چه جنبه هایی خوب هستید و در چه جنبه هایی نیاز به بهتر شدن دارید. شما می توانید از اشتباهات خود یاد بگیرید و گاهی مکالمه با نیتیو اسپیکر در اصلاح اشتباهات گذشته موثرتر است. آن ها سریع می توانند به شما کمک کنند که به اشتباهات خود پی ببرید و آن ها را اصلاح کنید.

تعداد خیلی بیشتری از انگلیسی زبان ها از کمک به شما خوش حال می شوند. آن ها شما را قضاوت نمی کنند. از این رو این یک فرصت بسیار عالی برای داشتن یک پارتنر انگلیسی زبان است. داشتن فردی که شما به او اعتماد دارید و با او راحت هستید می تواند فرصت مکالمه با او را مهیا کند. حتی شما را تشویق می کند که زبان را خیلی زیاد صحبت کنید. اگر چنین  فردی نمی شناسید می توانید از یک معلم خصوصی زبان کمک بگیرید.

مهارت های ارتباطی

وقتیدر خانه به تنهایی انگلیسی کار می کنید تقویت بخش ارتباطی زبان ممکن است کمی سخت باشد. زبان وسیله برقراری ارتباط است. به همین سبب یادگیری این بخش از زبان خیلی مهم است. گوش دادن و صحبت کردن به زبان خارجی تسهیل گر یادگیری مهارت های ارتباطی است که متن های نوشتاری هرگز این نقش را به خوبی ایفا نمی کنند. به همین سبب است که موسسه ما آموزش مکالمه زبان را اولیت قرار داده است.

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

فرصت های بیشتر

تمرین برای مکالمه و گفتگو غیر از یادگیری مکالمه زبان انگلیسی مزیت های دیگری هم وجود دارد…! شما یک انسان هستید و در این راهی که می رود دوستان جدیدی پیدا می کنید؛ درهای مسافرت به کشور های دیگر برایتان گشوده می شود. فرصت های شغلی جدید و خیلی از چیز های دیگر مثل پیدا کردن شریک زندگی…!

وقتی شما به یک کشور انگلیسی زبان سفر می کنید، صحبت نکردن به زبان آن ها شما را جدای از آن مردم جلوه می کند. ولی وقتی که به آن زبان صحبت می کنید سفر برایتان جذاب تر و خاطره انگیز تر می شود. از راه ارتباط است که ما یک زبان را به صورت کاربردی یاد می گیریم.

آموزش زبان انگلیسی شما چگونه پیش می رود؟ ما عاشق شنیدن تجربه های شما هستیم…! در مکالمه زبان انگلیسی چه تجربه هایی داشتید؟ کدامیک برای شما کارساز بود؟

منبع: https://englishlive.ef.com/blog/study-tips/five-reasons-speaking-english-great-way-learn/

برچسب ها : , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *