تدریس خصوصی زبان ژاپنی

موسسه آموزشی زبان آموزان پیشرو قوی ترین و تخصصی ترین مرکز تدریس خصوصی زبان ژاپنی، با بیش از دو دهه تجربه و سابقه موفق و درخشان در زمینه ی آموزش و تدریس خصوصی زبان ژاپنی،آموزش خصوصی مکالمه زبان ژاپنی در منزل،محل کار و یا موسسه ما.زبان ژاپنی با بیش از صد میلیون سخنور در سطح جهان به ویژه در کشور ژاپن، علاقمندان خاص خود را دارد.

تدریس خصوصی زبان ژاپنی در ایران

در ابتدای مطلب سعی می کنیم به بسیاری از حقایق جالب زبان ژاپنی بپردازیم. در ادامه سعی خواهیم که به برخی از سوالات کاربران موسسه آموزش زبان پیشرو در حوزه تدریس خصوصی زبان ژاپنی و آموزش مکالمه تضمینی پاسخ دهیم.

تدریس خصوصی زبان ژاپنی

حقایقی را درباره زبان ژاپنی بدانیم:

زبان ژاپنی به صورت مستقیم به هیچ یک از خانواده های زبانی مرتبط نیست.

زبانشناسان می گویند زبان ژاپنی بر خلاف سایر زبان های آسیایی نواختی نیست. از این رو تلفظ کردن و ادای واژه ها در این زبان آسان تر است.

با اینکه زبان ژاپنی زبان اول کشور ژاپن است؛ ولی لهجه های متفاوتی از این زبان را در ژاپن شاهد هستیم.

در زبان ژاپنی از چهار سیستم اصلی نوشتاری استفاده می کنند: کانجی، هیراگانا، کاتاکانا و رومانجیرایج ترین سیستم نوشتاری در ژاپن هیراگانا است، که سیستم سیلابی دارد. برای کلمه های ساده، صرف، ادات و ادبیات کودکان از این سیستم نوشتاری استفاده می کنند. هیراگانا اولین سیستم نوشتاری است که آموزش داده می شود. از کاتاکانا برای نگارش واژگان بیگانه استفاده می کنند. کانجی بر پایه ی سیستم نوشتاری زبان چینی است که بیش از 2000 صوت دارد. کانجی در قرن 6 از زبان چینی برگرفته شده است و از آن زمان رشد یافته است. گاها شاهد آن هستیم که حروف اصلی مختصر و کوتاه شده اند. اخیرا سیستم نوشتاری لاتین زبان ژاپنی هم توسعه داده اند که به آن رومانجی گفته می شود.

مخاطب قرار دادن در زبان ژاپنی رسمی/ غیررسمی

در زبان روسی به 4 صورت مردم را مورد خطاب قرار می دهند: کان، چان، سان و سمان

کان لحنی خودپسندانه دارد. از چان برای صداکردن کودکان و افراد کم سال استفاده می کنند. سان لحنی است که برای عموم از آن استفاده می کنند. همچنین ژاپنی ها برای مورد خطاب قرار دادن محترمانه از سمان (SMAN) استفاده می کنند. با این حال استفاده از لحن احترام آمیز و رعایت طبقه اجتماعی با این کلمه ها کامل نمی شود. از این رو باید در بافت معنی از بسیاری از فاکتورهای موجود در گفتمان استفاده کرد و به گونه ای خاص با شریک مکالمه ی خود صحبت کرد.

جنسیت در زبان ژاپنی

جنسیت کسی که از زبان ژاپنی استفاده می کنند نوع واژه ها را تغییر می دهد. نحوه مکالمه زبان ژاپنی زن ها با نحوه مکالمه مردها متفاوت است.

بین جمع و مفرد تفاوتی وجود ندارد. همچنین جنسیت با علائم گرامری آشکار نیست. در این زبان ضمایر موصولی هم وجود ندارد.

طرز قرارگرفتن واژه ها در جملات و عبارت های زبان ژاپنی

مانند زبان فارسی در زبان ژاپنی نیز فعل ها در آخر جملات می آیند. بیشتر واژگان زبان ژاپنی با مصوت تمام می شوند؛ بدین سبب است که ساختار و آوای زبان ژاپنی قابل حدس است. معمولا همه سیلاب ها استرس یکسانی دارند.

آموزش خصوصی مکالمه زبان ژاپنی

تدریس زبان ژاپنی

با نگاهی مختصر به ساختار زبان ژاپنی تنوع و تفاوت ها سریع به چشم می خورد. می توان نتیجه گرفت که یادگیری زبان ژاپنی مثل انگلیسی یا فارسی و… نیست. برای تدریس زبان ژاپنی هم متدها و تکنیک های متنوعی وجود دارد. اما بازهم یادآور می شویم که نظریه های یادگیری در آموزش این زبان هم دخیل است. در زیر به برخی از سوالات عزیزانی که دوست دارند این زبان را یاد بگیرند پاسخ خواهیم داد.

چرا زبان ژاپنی را با معلم خصوصی یاد بگیریم؟

همیشه تلاش، پشتکار و انگیزه زبان آموز مهم ترین رکن برای یادگیری و کسب مهارت های جدید است. یادگیری یک زبان هم شاید سخت ترین علمی باشد که با آن روبه رو هستیم. اما متخصصان حوزه آموزش معتقدند؛ بالاترین مرحله در کسب یک مهارت مرحله شناخت است. این حرف  در آموزش زبان نیز صدق می کند. شناخت بهترین و موثرترین روش یادگیری و استفاده از آن موفقیت شما را رقم می زند.

اما چگونه می توان روش یادگیری زبان ژاپنی را شناخت؟

معلم زبان  راهنما و تسهیل گری است که در فرایند یادگیری زبان شما را کمک می کند. راه را می شناسد و به شما کمک می کند که زبان را به راحتی یاد بگیرید. این فرایند را در جلسه تدریس خصوصی زبان ژاپنی متوجه خواهید شد.

اگر معلم را تنها راه موفقیت خود در مکالمه زبان ژاپنی بدانید کاملا در اشتباه هستید. معلم منابع را می شناسد، روش های تدریس را می شناسد. اما نمی تواند دانش را بدون همکاری زبان آموز به او القا کند.

چه چیزی تدریس خصوصی زبان را از سایر روش های آموزش زبان متمایز می کند؟

ارزیابی معلم خصوصی زبان ژاپنی یا (َAssessment)  او بی نظیر است. او مسیر یادگیری را به شما نشان می دهد و همراه شما گام بر می دارد. اشتباهات و خطا های شما را آشکار می سازد و برای بهبود آن راه حل هایی را ارائه می دهد. در بین تمام شغل های سخت جهانی یکی از آن ها، معلم خوب زبان بودن است. خوشبختانه معلمان موسسه زبان آموزان پیشرو هم  با این اندیشه تلاش می کنند که مانند معلمان کشور ژاپن بی نظیر و بهترین باشند.

کمبود معلمان شایسته در حوزه تدریس خصوصی زبان ژاپنی یک شایعه است

از آنجایی که زبان ژاپنی مثل انگلیسی و زبان فرانسوی فراگیر نیست، آموزش زبان ژاپنی هم خیلی رایج نیست. سال های قبل متقاضیان تدریس خصوصی زبان ژاپنی نیز از این قضیه گله مند بودند. از این رو موسسه زبان آموزان پیشرو پیشرو پیش قدم شده است و معلمان زبان ژاپنی را گردهم آورده است. زبان آموز خوش شانس، با این اقدام تحسین برانگیز پیشرو کار شما نیز راحت شده است. با یک تماس تلفنی می توانید با موسسه هماهنگ شوید و یادگیری زبان ژاپنی را شروع کنید.

برچسب ها : , , ,

1 دیدگاه در “تدریس خصوصی زبان ژاپنی

  1. Helia2h گفت:

    خیلی توضیح های خوبی بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *