چرا یادگیری زبان دوم مهم است؟

در دنیای امروز ما به دنبال این هستیم ببینیم در ازای کاری که انجام می دهیم و یا وقتی که برای یادگرفتن چیزی صرف می کنیم، چه چیزی بدست می آوریم. سوالی که می خواهیم در این مطلب به آن بپردازیم این است:

” چرا باید برای یادگرفتن زبان دوم وقت بگذارم؟”

یاد گرفتن زبانی بجز زبان مادری کار سختی است. مسئله هم فقط این نیست که شما زمان صرف می کنید، مواردی مانند یادگرفتن عبارات و لغات جدید، دستور های زبان و آشنا شدن با آن ها نیز زمان می برد. در این مطلب می خواهیم به این بپردازیم که چرا یادگیری زبان دوم یک کار طاقت فرسا نیست و کار شگفت آوری است که می تواند همه ی جنبه های زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

6 دلیل مهم برای یادگیری زبان دوم

یادگیری زبان دوم

  1. فوق العاده بودن

وقتی مردم می فهمند که شما می توانید به یک زبان دیگر هم صحبت کنید مجذوب شما می شوند و شما را تحسین می کنند. با توانایی مکالمه به زبان دیگر شما 100% بیشتر جذاب می شوید. تبدیل شدن به یک فرد فوق العاده از نظر دیگران یکی از خوبی های یادگرفتن زبان دوم است.

شاید در برخی از فیلم ها نیز دیده باشید، زمانی که یکی از کاراکتر ها به زبان دیگری صحبت می کند بقیه هم تحت تاثیر قرار می گیرند.

زبان قدرت عجیبی روی دیگران دارد.

  1. حرفه ای شدن

دنیای ما هر روز در حال تغییر است. جهانی شدن سریع به این معناست که ارتباط و روابط تجاری با افرادی از سایر کشور ها و ملیت ها بیشتر از همیشه اتفاق می افتد. یادگیری زبان دوم بغیر زبان مادری در حال تبدیل شدن به یک وظیفه ی شهروندی در سطح جهانی است، همچنین این کار باعث می شود ما در هرکاری که هستیم حرفه ای تر باشیم. دلیل حرفه ای تر شدن نیز این است که شما با افراد بیشتر در ارتباط هستید، یعنی به منابع تجربه ی بیشتری دسترسی دارید.

یادگیری زبان

زمانی که تلاش می کنیم جمله ای را به زبان مخاطبانمان بیان کنیم، آن ها خیلی ما را تشویق می کنند. فرقی نمی کند که ما در ادا کردن جملات اشتباه کنیم یا نه، تلاش ها همیشه تشویق می شوند. یک خوش آمدگویی، خداحافظی و یا یک عبارت “ممنونم” به زبان طرف مقابل بسیار تاثیر گذاراست و باعث می شود در یاد ها بمانید.

اگر شرکتی ژاپنی بخواهد بین دو شرکت یکی را برای همکاری انتخاب کند که هر دوی آن ها ایده های خود را به خوبی ارائه کرده اند و تقریبا مساوی نیز هستند، کدام یک را انتخاب می کنند؟ شرکتی که همه ی حرف های خود را به انگلیسی بیان کرده است یا طرفی که کمی چاشنی زبان ژاپنی نیز به صحبت های خود اضافه کرده است؟

تصور کنید می خواهید شخصی را برای کار استخدام کنید؛ دو رزومه در دست دارید که تقریبا یکسان هستند. یکی از متقاضی ها می تواند در کنار فارسی به انگلیسی هم صحبت کند، دیگری فقط فارسی می داند، کدام یک را انتخاب می کنید؟

  1. باز کردن در به روی بقیه ی دنیا

اولین کاری که فارغ التحصیلان دانشگاهی انجام می دهند این است که به دنبال شغل می گردند. پیدا کردن شغل مناسب چندان کار آسانی نیست، اما زمانی که شما توانایی مکالمه به زبان دیگری را داشته باشید اوضاع کمی فرق می کند. هم شرکت ها به دنبال افرادی می گردند که توانایی مکالمه به زبان دیگری داشته باشند، هم اینکه فارغ التحصیلان می توانند به کشور های دیگر نیز بروند. فرصت های شغلی برای کسانی که به زبان دیگری تسلط دارند بسیار بیشتر است.

اگر توانایی این کار را ندارید یادگیری زبان دیگر بدون سفر به کشور های دیگر نیز می تواند برای شما پول ساز باشد، در عصر ارتباطات همیشه به مترجمین نیاز است. مترجمی زبان های مختلف کار بسیار مفیدی است که بسیاری از افراد به آن مشغول هستند، اما همیشه به افراد جدیدتر نیاز است.

  1. فهمیدن سایر فرهنگ ها

مردم به کسانی که زبان دوم بلدند احترام می گذارند. یادگیری زبان دوم نیاز به هوش و نظم در کار ها دارد. چه بصورت آگاه یا نا خودآگاه افراد این ویژگی ها را می فهمند و می دانند که شما چنین ویژگی هایی را دارید که توانسته اید زبان دومی را نیز یاد بگیرید.

یادگیری زبان

یادگیری زبان دوم داشتن احساس خوب و کشف چیز های جدید را نیز به دنبال دارد. زمانی که به زبان دیگری صحبت می کنید شروع به فهمیدن و به آغوش کشیدن فرهنگ زبانی می شوید که یاد گرفته اید. همچنین شما نسبت به فرهنگ خودتان، شباهت ها و تفاوت های آن با سایر فرهنگ ها نیز اطلاعاتی دریافت می کنید. ولی برای اینکه با فرهنگ روسیه آشنا شویم مجبور نیستیم رمان های تولستوی را بخوانیم.

ما بیشترین چیزهایی که از یک فرهنگ بدست می آوریم را می توانیم از چیز های بسیار ساده مانند ضرب المثل ها، صحبت با راننده و افراد معمولی بدست بیاوریم. اگر می خواهید برای مدت کوتاهی به کشور دیگری بروید، حتما در آن کشور با راننده ی تاکسی خود صحبتی داشته باشید، پشیمان نخواهید شد.

  1. یادگیری زبان دوم برای مغز خوب است

تاکنون با برخی از فواید اجتماعی و فرهنگی یادگیری زبان دوم آشنا شدیم، خوب یادگیری زبان دیگر از لحاظ جسمی نیز تاثیری دارد؟ مغز ما همه ی اعضای بدن ما را کنترل می کند، اما گاهی اوقات به گونه ای که باید با آن رفتار نمی کنیم.

همه می دانیم که تحرک و ورزش برای بدن خوب است. به همین خاطر است که بسیاری از ما زمان زیادی را در باشگاه صرف می کنیم و همچنین رژیم های غذایی مختلفی را رعایت می کنیم. خوب مغز چطور؟ مغز هم به ورزش و فعالیت نیاز دارد تا بتواند همیشه پر توان کار کند. اینجا دقیقا زمانی است که نوبت به یادگیری زبان می رسد.

محققان می گویند استفاده از دو زبان بصورت روزانه، حتی اگر در ذهن خود به معادل کلمات در زبان دیگر فکر کنیم مانند یک فعالیت هوشی بسیار مفید برای مغز است و از ضعیف شدن بخش های مختلف آن در سنین پیری جلوگیری می کند.

پس حتی اگر نمی خواهید از کشور خارج شوید و با ملیت های مختلف ارتباط داشته باشید، یادگیری زبان دوم و گرامر و لغات آن درس بهترین تمرین برای سالم نگه داشتن مغز شماست.

6. کمک به مغز برای اینکه بهترین و بیشترین عملکرد خود را داشته باشد

حقیقت این است که یادگیری زبان دیگر شما را باهوش تر می کند. یادگیری زبان دوم به ما کمک می کند که با ساختار های جملات در زبان خودمان نیز بیشتر آشنا شویم و به دید دیگری به آن نگاه کنیم.

افرادی که در کنار زبان مادری خود زبان دیگری را نیز مطالعه می کنند در امتحان ها عملکرد بهتری دارند. این مقاله کوتاه تر از آن است که بتوانیم همه ی تاثیرات مثبت یادگیری زبان دیگر را بیان کنیم، کاملا روشن و مشخص است یادگیری زبان های جدید در جاهایی برای ما مفید است که حتی انتظارش را هم نداریم.

یادگیری زبان

در این مقاله گفتیم که یادگیری زبان دیگر بجز زبان مادری می توان افراد را تحت تاثیر قرار دهد، فرصت های شغلی ایجاد کند، ارتباط با فرهنگ های دیگر را ممکن می کند، سلامتی ذهن را افزایش می دهند و به شما کمک می کند که عملکرد بهتری در آزمون های مختلف داشته باشید.

فکر نمی کنم نیاز به ارائه ی دلایل بیشتری باشد.

یادگیری زبان های مختلف را شروع کنید.در این زمینه می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت با مرکز تدریس خصوصی زبان های خارجی زبان آموزان پیشرو در ارتباط باشید.

منبع: https://www.fluentu.com/blog/reasons-to-learn-a-second-language/

برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *