۸ رهنمود موثر برای بهبود مهارت مکالمه زبان انگلیسی

ما در این پست می خواهیم مهارت اسپکینگ یا مکالمه زبان انگلیسی را بیشتر بررسی کنیم. مکالمه ممکن است یکی از چالشی ترین مهارت هایی باشد که در جریان یادگیری انگلیسی با آن روبه رو می شویم. ممکن است در محیط ها و شرایط مختلفی انگلیسی مکالمه کرده باشید و دوستان یا همکارانتان نسبت به تصحیح اشتباهات شما مردد باشند.

در ادامه این مقاله با موسسه تدریس خصوصی زبان انگلیسی ،زبان آموزان پیشرو همراه باشید

بهبود مهارت مکالمه و صحبت کردن زبان انگلیسی

برای اینکه در مهارت مکالمه موفق باشید و بتوانید در آزمون های مثل تافل و آیلتس نمره خوبی اخذ کنید، رهنمود های ما را اجرا کنید:

1- با صدای بلند بخوانید

کتاب های بچه ها، نوجوانان و جوانان را پیدا کنید و آن ها را بخوانید. از آن جایی که این کتاب ها خیلی راحت هستند، به راحتی می توانید لغت های رایج و اصلی را از این کتاب ها یاد بگیرید. همچنین می توانید به قواعد دستوری ساده ای که با ان روبه رو می شوید توجه کنید. وقتی با صدای بلند بخوانید باعث می شود تلفظ و گفتن واژه ها و عبارت های سخت برایتان آسان شود.

2- یک فهرست از واژه ها را طبقه بندی کنید

واژه هایی که از تلفظ  درست آن ها مطمئن نیستید یادداشت کنید. آن ها را به دوست، همکار یا معلم خصوصی زبان خود نشان دهید تا تلفظ درست را به شما آموزش دهد.

3- مهارت های زبان را به یکدیگر آموزش دهید

اگر دوست یا همکاری دارید که به زبان مادری شما علاقه دارد سعی کنید با او تمرین کنید. وقتی به او زبان مادری خود را یاد می دهید او هم به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند. فکر نکنید پیدا کردن چنین افرادی سخت است. با پیشرفت تکنولوژی و بوجود آمدن شبکه های اجتماعی، شما می توانید پارتنر آموزش زبان پیدا کنید. در این نوع همکاری او زبان دوم یاد می گیرد و شما زبان انگلیسی خود را بهبود می بخشید.

4- به کتاب های صوتی انگلیسی گوش دهید

هنگام گوش دادن به کتاب های صوتی با نحوه تلفظ واژه های مختلف آشنا می شوید. یک ابزار بسیار عالی برای عادت دادن گوش به شنیدن زبان انگلیسی است. به گوینده کتاب گوش دهید و هم زمان با آن متن کتاب را دنبال کنید. اگر به متن کتاب صوتی دسترسی ندارید؛ سعی کنید پخش فایل صوتی را متوقف کنید و جملات را تکرار کنید. دوباره به فایل صوتی و نحوه تلفظ دقت کنید. مزایای این روش را در بهبود مکالمه زبان انگلیسی که ریشه در (Audiolingual method) دارد را نمی توان انکار کرد.

5- مکالمه خود را ضبط کنید

وقتی که با صدای بلند مکالمه زبان انگلیسی تمرین می کنید سعی کنید آن را ضبط کنید. ممکن است از صدای ضبط شده خود خوشتان نیاد ولی به خوبی تشخیص می دهید که واژه ها را چگونه تلفظ می کنید. اگر تلفظ واژه ای به نظرتان عجیب می آید آن را به فهرست واژه هایتان اضافه کنید.

6- آهنگ های مورد علاقه خود را همزمان تکرار کنید

روش دیگر بهبود مکالمه زبان انگلیسی گوش دادن به آهنگ های انگلیسی و تکرار آن هاست. اگر دوست ندارید کسی شما را بشنود، وقتی که دوش می گیرید می توانید آن را زمزمه کنید. وقتی که آهنگ انگلیسی مورد علاقه خود را انتخاب کردید در گوگل جستجو کرده و متن  آهنگ را پیدا کنید.

7- در همایش ها، رویدادها و خیریه ها شرکت کنید

در همایش هایی که به زبان انگلیسی برگزار می شود شرکت کنید. حتی اگر فرصت مکالمه در چنین شرایطی را داشتید حتما اقدام کنید.

8- از تمام پتانسیل های موجود استفاده کنید

اگر غیر از خودتان افرادی را می شناسید که برای آزمون تافل یا آیلتس آماده می شوند برنامه ریزی کنید و هفته ای 2 جلسه را به مکالمه زبان انگلیسی اختصاص دهید. هر جلسه مسئولیت مدیریت جلسه را به یک نفر اختصاص دهید. با این روش می توانید به صورت تعاملی بیشتر بازده را از وقت خود داشته باشید.

مکان نمی تواند بهانه ای برای انجام ندادن این تمرین باشد. براحتی می توانید با نصب برنامه های مثل اسکایپ روی تلفن هوشمند خود این برنامه را عملی کنید.

همانطور که می دانید روش های زیادی برای ماهر شدن در مکالمه زبان وجود دارد. کلید موفقیت داشتن انگیزه برای یادگیری است. که شما با فکر کردن به مزایای تسلط به مکالمه می توانید انگیزه لازم را بگیرید.

اگر روشی بوده که شما قبلا استفاده کرده اید و برایتان مفید بوده حتما با ما درمیان بگذارید.

منبع: https://ieltscanadatest.com/2017/02/tips-for-improving-your-english-speaking-skills/

برچسب ها : ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *