اعتماد به نفس داشتن چگونه راه یادگیری زبان جدید را هموار می سازد؟

هر کسی که برای یادگیری یک زبان جدید تصمیم می گیرد، معمولا یک داستان خوب برای این تصمیم خود دارد. انگیزه من هم برای یادگیری زبان جدید داستان عشقی است که در آرژانتین برایم اتفاق افتاد. زبانی هم که با آن دست و پنجه نرم کردم تا یاد بگیرم، اسپانیایی بود. نزدیک 2 و نیم سال برای یادگیری زبان اسپانیایی تلاش کردم و به صورت خود آموز زبان کار می کردم، البته از منابع مختلفی هم استفاده می کردم.

اما ثمره تلاش این دو سال و نیم به اندازه دو ماه اخیری نبود که در یک آموزشگاه زبان در شهر زیبای بوینس آیرس تجربه کردم.

ناتوانی به سبب نداشتن اعتماد به نفس در باور های من بود. به این دلیل نمی توانستم دانش زبانی که یاد گرفته ام را به کار بگیرم و در تعاملات و زندگی واقعی از آن استفاده کنم. منظور از این که نمی توانستم از زبان اسپانیایی استفاده کنم را ساده برایتان می گویم؛  من نمی تواستم به زبان اسپانیایی مکالمه کنم.

دستور زبان اسپانیایی را خوب بلد بودم و دانش واژگان خوبی هم داشتم. اما وقتی کسی از من سوالی می پرسید، همان جا یخ می زدم و نمی تواستم حرف بزنم. طوری که حتی کلمات روی لب و دندانم قرار نمی گرفت.

من پیش بینی می کنم افراد زیادی هستند که خود را در همچنین شرایطی قرار داده اند و می خواهند قبل از این که مکالمه زبان اسپانیایی را شروع کنند، زبان اسپانیایی را تمام و کمال یاد بگیرند بعد مکالمه زبان اسپانیایی را شروع کنند.

توجه : شما عزیزان جهت آموزش و تدریس خصوصی زبان اسپانیایی می توانید با موسسه زبان آموزان پیشرو تماس حاصل نمایید.

شما مثل من اشتباه نکنید…!

 من راه خسته کننده و اشتباهی را رفتم و متوجه شدم که هر چقدر زبان اسپانیایی را مطالعه کنید، نمی توانید آن را مکالمه کنید مگر اینکه مکالمه آن را از همان ابتدا تمرین کنید.

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

چگونه برای یادگیری زبان جدید اعتماد به نفس پیدا کنیم؟

داشتن اعتماد بنفس  نسبت به دانش خود و استفاده از آن با یادگیری یک زبان و فراگرفتن آن، دو چیز متفاوت هستند. اعتماد به نفس همیشه از درست بودن نشات نمی گیرد؛ بلکه نترسیدن از اشتباه کردن اعتماد به نفس داشتن است. بنابراین از پیشگویی های ناامید کننده دوری کنید تا مانع حرکت و موفقیت شما نشود.

این حقیقت را بپذیرید که در ابتدا مثل یک بچه ساکت (زبان باز نکرده) خواهید بود و اشتباهات زیادی مرتکب می شوید. دانش خود را در جایگاه بالایی تصور نکنید، این کار به چند جهت مزیت دارد. اولا اینکه شما اضطراب و استرس نخواهید داشت، ثانیا شهامت آن را خواهید داشت که به اشتباهات خود بخندید. بعدا می توانید به آن اشتباهات فکر کنید و آن ها را درست کنید.

جمله سازی های عالی قبل از مکالمه در جواب مخاطبی که با شما زبان جدید را مکالمه می کند، وسوسه انگیز است. با تجربه ای که در این مدت کسب کردم شروع به مکالمه زبان از همان ابتدا را خیلی ثمربخش می دانم، حتی ندانستن قسمت های کوچک یک جمله را هم عیب نمی دانم، ولی تلاش برای گفتن این جملات را پرثمر می دانم. این کار خیلی به من کمک کرد و هر چقدر کار کردم ترفند های زیادی پیدا کردم.

از گذر زمان نترسید

اغلب اوقات که خودم را برای صحبت آماده می کنم که چیزی را به زبان اسپانیایی به زبان بیاورم، چیزی که با آن روبه رو می شوم، صورت صاف مخاطبی است که مات و مبهوت به من خیره شده است. این لزوما به این معنا نیست که من اشتباه صحبت می کنم. ممکن است به سبب غلیظ بودن لهجه من باشد که مخاطب بدون توجه کامل، حرف مرا متوجه نمی شوند. یا شاید به سبب اینکه یک فارسی زبان اسپانیایی صحبت می کند گارد بگیرند، اصلا به خود شک نکنید و بلافاصله به استفاده از زبان فارسی برنگردید، بلکه اعتماد به نفس خود را حفظ کنید.

شما نمی توانید خوشحالی بومی های آن زبان را تصور کنید. وقتی مردم بومی متوجه می شوند که شما تلاش می کنید زبان آن ها را صحبت کنید؛ آن ها شما را حمایت می کنند. برخی از مردم از همان ماه های اولیه تسلیم می شوند. ولی شما اگر به مرحله ای رسیده اید که مکالمه زبان اسپانیایی را انجام دهید هرگز تسلیم نشوید! و با خود بگویید که راه طولانی را آمده اید و باید ادامه دهید.

در محیط دنج زبان اسپانیایی را با خود تمرین کنید، اما این کار را بیرون از خانه هم انجام دهید

وقتی که با بومی های یک کشور در یک میز گرد جمع می شوید، از این که نتوانید اندیشه و احساسات خود را ابراز کنید خیلی سرخورده شده و احساس می کنید به بحران شخصیتی رسیده اید. این جا جایی هست که جای خالی یک پارتنر زبان، یک معلم راهنما، چند تا دوست را احساس می کنید. اگر برای خود یک شریک یادگیری زبان داشته باشید، مثلا یک معلم خصوصی زبان، می توانید ساعت ها با او مکالمه کنید. داستان خودتان را برایش تعریف کنید و حتی با او مسائل مهم جامعه را بحث و گفتگو کنید. تمرین در چنین محیط های آرام برای تقویت مکالمه زبان اسپانیایی مناسب است و تفاوت قابل توجهی در دانش زبان شما ایجاد می کند.

همانطوری که می دانید یادگیری زبان ازبرشدن لغت ها و گرامر آن زبان نیست بلکه قادر بودن به مکالمه این زبان جدید و ابراز احساسات و افکار خود در محیط است. مردم اغلب به جنبه ی گرامری زبان گرایش پیدا می کنند و وجهه ی اصلی آن۸ یعنی داشتن اعتماد به نفس را فراموش می کنند. یک معلم خصوصی زبان کارآزموده می تواند شما را به مسیر درست هدایت کند تا شما انگیزه مکالمه زبان را بدست بیاورید. عزیزان بدانید که یک تغییر کوچک در طرز تفکر موفقیت های بسیاری را به یدک می کشد. که قبلا وجود چنین موفقیت هایی را غیر ممکن تلقی می کردید.

چون موسسه زبان آموزان بیشتر معلم و تدریس خصوصی کار می کنه اینو اضافه کردم

منبع : https://www.kyivpost.com/business-wire/overcoming-confidence-barrier-learning-new-languages.html

برچسب ها : , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *