۱۰ زبان محبوب در دنیا

زبان رسانه ای برای انتقال آنچه است که می خواهید بیان کنید . این فقط زبان است که به شما این امکان رامی  دهد تا احساسات و افکارتان را به شکل گفتاری ونوشتاری منتقل کنید و صحبت کنید . گاهی اوقات اتفاق می افتد که آدمی که به حرف های شما گوش میدهد زبان مادریش با شما فرق بکند و شاید شما هم زبان او را بلد نباشید.این یک زیبایی جهان ماست. هر کسی زبان مادری خودش را دارد و پیشینه ی زبانی خاص خودش رادارد ولی همه به زبان های یکدیگر احترام می گذارند.در اینجا لیست ده زبان برتری که مکالمه کنندگانش به ترتیب کم به زیاد است؛ آورده شده است.

10 زبان محبوب در دنیا

زبان فرانسوی

رقم تخمینی فرانسوی زبانهاحدود 129میلیون نفر است. این زبان در بسیاری از بخش های اروپا به نام های فرانسه ، و سرزمین های دیگرآن مثل بلژیک،مناطق سوئیس، موریس صحبت می شود.

زبان مالزی/ اندونزیایی

صحبت کنندگان این زبان اغلب متعلق به مالزی ،اندونزی،برونئی وسنگاپور هستند کهحدود 159 میلیون نفرند. اندونزی ششمین کشور پر جمعیت دنیا است و 13000 جزیره در این مکان زیبا قرار دارد.

زبان پرتغالی

اینزبان رسمی پرتغال وزبان ملی برزیل است .امروزه هشتمین زبانی است که در جهان از همه بیشتر صحبت می شود پرتغالی است با جمعیت191 میلیون نفر

زبان بنگالی

بومیان بنگلادش به زبان بنگالی صحبت میکنند و برخی از بخش های کشورهای همسایه مثل هند به این زبانحرف میزنند .این محبوبیت این زبان رادرشمار هفتم زبانی که بیشتراز همه صحبتمی شودبا 211 میلیون نفر به خوداختصاص داده.

زبان عربی

گویش های مختلفی از زبان عربی وجود دارد که دربیش از 5 کشور دنیا صحبت می شود (عربستان سعودی ، عراق، مصر،اردن، فلسطین، مراکش و تونس.حدود 246میلیون نفر

زبان روسی

روسی زبانی است که توسط سازمان ملل متحد اعلام شده . در روسیه ، بلاروس ، قزاقستان و برخی نواحی آمریکا صحبت می شود . حدود 277 میلیون نفر به این زبان صحبت می کنند و پنجمین زبانی است که از همه بیشتر در دنیا صحبت می شود

زبان اسپانیایی

اسپانیایی زبان ها حدود 392 میلیون نفر هستند .این فاصله زیادی که بین جمعیت اسپانیایی زبان با روسی زبان وجود دارد به خاطر این است که اسپانیایی در اسپانیا، مکزیک، کوبا،کاستاریکا، پرو، ایالت متحده ، شمال غربی آفریقا و خیلی جاهای دیگر صحبت می شود که این زبان را به چهارمین زبانی که بیشتر از همه در جهان صحبت می شود تبدیل کرده .

زبان هندوستانی

497 میلیون نفر در جهان هندی صحبت می کنند . در هند و نپال به این زبان صحبت می شود.

زبان انگلیسی

از آن نیم میلیون نفر هند زبان بالاتر، انگلیسی است که 508 میلیون نفر مکالمه کننده دارد . کسانی که به این زبان صحبت می کنند به عنوان زببان دوم در کشورهای مختلفی پخش شده اند.

زبان ماندارین

اولین زبانی است که در دنیا از همه بیشتر صحبت می شود 1 بیلیون نفر . هر کلمه در این زبان به  نوع مختلف تلفظ می شود .در چین ، تایوان و سنگاپور و مالزی ماندارین زبان داریم.

در آخر اینکه شما عزیزان جهت یادگیری زبان دلخواه خود می توانید در دوره های تدریس و آموزش خصوصی زبان موسسه زبان آموزان پیشرو شرکت نمایید.با ما تماس بگیرید…

منبع: http://themindcircle.com/ten-favorite-languages-of-the-world/

برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *