۱۰ زبانی که برای انگلیسی زبانان یادگیریش سخت ست

یادگیری یک زبان جدید هیچ وقت یک کار ساده ای نبوده ، ولی راه هایی هست که ساده ترشکند . و راه هایی هم هست که این یادگیری زبانرا سخت ترکند .اگر تصمیم دارید فرانسوی و اسپانیایی یاد بگیرید ،آن هم سختی های به خصوص خودش را دارد ، ولی بیشتر آموزش ها با قواعد و واژگان جدید همره است.

10 زبانی که برای انگلیسی زبانان یادگیریش سخت ست

10تا از سخت ترین زبانهایی که مترجمان به سختی یاد گرفتند

این زبان ها 10 زبان سختتر برای یادگیری هستند در عین حال بسیار هم پرطرفدار

ماندارین

ماندارین زبانی در حوزه ی زبان چینی هاست و بیشترین زبانی است که در دنیا صحبت می شود .برای انگلیسی زبانان ، تسلط بر زبان ماندارین زمانبر است . با توجه به آوای زبانی ف هر صدا در سیستم آوایی زبان ماندارین 4 تلفظ دارد . به علاوه اینکه زبان چینی غنی از کلمات متشابه الصوت و اصطلاحات و برداشت هایی است که مربوط به تاریخ پر قدمت آن است ، مسلما زبان ماندارین سخت ترین زبان درجهان برای یک انگلیسی زبان است.جهت تدریس خصوصی زبان چینی می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

عربی

در زبان عربی بیشتر کلمات بسته به اینکه کجا قرار بگیرند به 4 روش مختلف نوشته میشوند ، و برای اینکه پیچیده تر بشود آ، آوا ها در نوشتار آورده نمی شود . این ترجمه ی عربی را نسبت به هر زبان دیگری سخت تر میکند . علاوه بر همه ی این ها ، عربی گویش های مختلفی دارد ، به این معنا که عربی ای که در مصر صحبت میشود با عربی عربستان سعودی متفاوت است.جهت تدریس خصوصی زبان عربی می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

ژاپنی

چیزی که ژاپنی را خیلی پیچیده تر میکند سیستم نوشتاری حروفی آن است که بیش از هزاران کراکتر باید یاد گرفته بشود تا بتوانیم ژاپنی بنویسیم. ژاپنی ها 3 سیستم نوشتاری مختلف دارند : هیراگانا، کاتاکانا ،کانجی – که هرکدام هم الفبای مختلف خودش را دارد . ازجهت دیگر ، یک مقدار صحبت کردن آن نسبت به ماندارین راحت تر است.جهت تدریس خصوصی زبان ژاپنی می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

مجارستانی

مجارستانی ها سخت ترین قوعد دستوری را دارند .در زبان مجارستانی پیشوند ها زمان جمله و مالکیت از روی ترتیب کلمات ، که اکثر اروپایی زبانان با آن مشکل دارند . علاوه بر این ، عناصر فرهنگی ظریف مجارستانی این زبان را منحصرا برای یادگیری پیچیده ترکرده .

کره ای

به عنوان زبان انحصاری و زبان گفتاری – زبان بدون روابط نسبیتی-کره ای یک زبان منحصر به فرد است . برایمثال ، وقتی یک فعالیتی را در کره ای توصیف میکنید ، اول فاعل را می آورید ، بعد مفعول ودرآخر جمله با آن واقعه تماام می شود . برای نمونه “나는 물을 마실” یعنی “I water drink” که با انگلیسی آن “I drink water.” کاملا در تضاد است.جهت تدریس خصوصی زبان کره ای می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

فنلاندی

مانند مجارستانی ، فنلاندی قواعد دستوری پیچیده و متناقض زیادی دارد . در حالی که الفبا و تلفظ آن شبیه انگلیسی است ، گرامر آن را در هیچ کجا مشابهش را نمی بینید.

بیاید یک نگاهی به معادل انگلیسی یک جمله در زبان انگلیسی بیاندازیم . برای مثال   “I like you” .در انگلیسی ساده است ، برای اینکه شما یک لغت را  بعد از دیگری می گذارید ، بدون هیچگونه تغییری در اسم ریشه و یا فعل . در فنلاندی میگوییم “Minä pidän sinusta.” برای اینکه خوب این جمله فنلاندی را ترجمه کنیم باید بگوییم :چطور افعال فنلاندی به هم ربط داده می شوند

Pitää یک فل است که آخر آن حرف صامت است باید در مورد جابه جایی t  و  d  بدانید

باسک

مثل کره ای ، باسک یک زبان مجزا است . که برخی لغاتش را از زبان رومانیایی گرفته ، و نوشتار و گفتارش با هر زبان دیگری فرق می کند .  این حتی بین انواع مختلف باسک که وجود دارد متفاوت است . علی رغم اینکه 700000 نفر این زبان را صحبت میکنند ، حداقل 5 تا گویش مختلف این زبان را مشاهده میکنید ،پس نه تنها که یادگیریش سخت است ، بلکه باید توجه کنید کدم نسخه ی آن را می خواهید یاد بگیرید

ناواهو

ناوا ها یک زبان فعل محور است که بیشتر توصیفات را از طریق فعل بیان میکند ، و بیشتر صفات انگلیسی هیچ ترجمه ی مشابهی در ناواهویی ندارد . صداهای مختلفی  در زبان ناوهویی وجود دارد که برای انگلیسی زبانان هیچ معادلی ندارد ، که تلفظ آن را هم سخت میکند

ایسلندی

ایسلندی سخت ترین زبان این لیست می توند باشد . و واقعا بسیار پیچیده است ، و نه تنها این که این زبان منحصر به فرد است ، بلکه فقط 400000 نفر در یک جزیره آن را به طرز عجیب و غریبی صحبت میکنند . این زبان تغییر زیادی نسبت به چیزی که در قرن 9 و ده بوده نکرده ، و علاوه بر کلمات خارجی که برای مفاهیم جدید برگرفته ،زبان ایسلندی سعی کرده تا معنای جدید را به همانواژه های قدیمی خودش اضافه کند . همه ی اینها یادگیری زبان ایسلندی را خیلی چالش آور می کند .و فقط باید در ایسلند باشید تا یادش بگیرید با مطالعه در خانه چیزی حاصلتان نمی شود.

لهستانی

علی رغم زبان های پیچیده بالا لهستانی کمتر از مغز کار می کشد و مذکر و مونث های پیچیده ای دارد

چیزیکه این زبان را دشوار میکند این است که ارتباطش با انگلیسی کم است . اگر این زبان را ماهرانه بلد بشوید و مترجم این زبان بشوید در یک محیط کم رقابت میتوانید با یک دستمزد بالا کار کنید

شما عزیزان می توانید جهت شرکت در دوره های تدریس خصوصی زبان های خارجی موسسه زبان آموزان پیشرو با ما در ارتباط باشید

منبع: https://unbabel.com/blog/japanese-finnish-or-chinese-the-10-hardest-languages-for-english-speakers-to-learn/

برچسب ها : , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *