چگونه مهارت های مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم

یادگیری زبان انگلیسی

در دنیای امروز دانستن یک زبان چندان به پیشرفت شما کمک نمی کند و باید زبان دومی را نیز یاد بگیرید. یک ضرب المثل فرانسوی می گوید:”کسی که دو زبان می داند به اندازه ی دو نفر ارزش دارد”. اما از بین همه ی زبان هایی که در دنیا وجود دارند کدام یک را باید یاد بگیریم؟ زبان انگلیسی زبان بین المللی است، یعنی زبانی است که ملت های مختلف برای ارتباط با یکدیگر از آن استفاده می کنند. طبق آمار بیش از 1.5 میلیارد نفر در دنیا می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند، بنویسند، بخوانند و آن را بفهمند؛ از این افراد تنها 400 میلیون نفر هستند که انگلیسی زبان مادری آنهاست.  مطمئنا کسی که زبان انگلیسی را یاد می گیرد می تواند با افراد بیشتری ارتباط برقرار کند. زبان انگلیسی زبان سیاست، علم و فرهنگ است.

چگونه مهارت های مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم

مهارت های زبان انگلیسی

اگر در حال یادگیری زبانی هستید باید مهارت هایی را در آن زبان داشته باشید تا شما را بعنوان کسی که با آن زبان آشنا است حساب کنند. نوشتاری، مکالمه، شنیداری و درک مطلب مهارت های چهارگانه ای هستند که شما باید در یادگیری زبان انگلیسی بر آنها تسلط داشته باشید. در بین این مهارت ها، مهارت مکالمه زبان انگلیسی برای افراد از اهمیت بیشتری برخوردار است. اما یکی از سخت ترین مهارت ها هم همین مکالمه است.

مهارت های مکالمه زبان انگلیسی

مکالمه ی زبان انگلیسی

مکالمه به زبان انگلیسی یکی از مشکل ترین کار هایی است که هر زبان آموز با آن روبه رو می شود. شما باید در حین صحبت کردن لغات مختلف را پشت سر هم بگویید طوری که معنا بدهند و منظور شما را نیز برسانند، زمان فعل را رعایت کنید و مفاهیمی که در ذهن شما به زبان مادری شما هستند را به زبان انگلیسی تبدیل کنید. شاید در ابتدا این کار سخت به نظر برسد ولی روش هایی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها مهارت مکالمه ی زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و اما این روش ها:

با یک معلم مکالمه کنید

مکالمه ی زبان انگلیسی -با یک معلم مکالمه کنید

اگر حتی الان دانش آموز نیستید باز هم می توانید برای خود یک معلم خصوصی در نظر بگیرید تا تدریس خصوصی داشته باشید. اما باید دقت داشته باشید که شما قرار است هزینه ای را صرف معلم و کلاس خصوصی خود کنید برای همین بهتر است معلمی را انتخاب کنید که در کلاس به شما فرصت مکالمه بدهد. ضرب المثلی انگلیسی می گوید:” هرچه کاری را بیشتر انجام دهی در آن بهتر می شوی”. اطمینان حاصل کنید معلمی که انتخاب می کنید  معلمی حرفه ای باشد و به پیشرفت شما اهمیت دهد.

با خودتان مکالمه کنید

اینکه با خودتان مکالمه کنید یکی از تاثیرگذار ترین روش هایی است که می توانید با استفاده از آن مکالمه ی انگلیسی خود را بهتر کنید. متاسفانه اکثر زبان آموزان فکر می کنند این روش فایده ای نخواهد داشت ولی این تصور کاملا اشتباه است. این روش برای افرادی که کمی خجالتی هستند خیلی مفید است و به مرور زمان اعتماد بنفس آنها را برای مکالمه با دیگران نیز بالا می برد.

چطوری این روش را انجام دهیم؟ خوب همانطور که از نام آن نیز مشخص است شما باید با خودتان صحبت کنید اما با زبانی متفاوت، یعنی زبانی که می خواهید یاد بگیرید. شاید با خود بگویید:چه کسی قرار است اشتباهات مرا درست کند؟ هدف از این روش در اصل این است که بتوانید ذهن خود را به زبان انگلیسی عادت دهید و ساخت جملات را تمرین کنید. محدودیت موضوعات برای این کار تنها محدودیت ذهن شماست و می توانید درباره ی هر موضوعی که می خواهید صحبت کنید.

توصیف تصویر

اگر مدتی است که زبان انگلیسی را شروع کرده اید این روش می تواند برای بالا بردن دایره ی لغات شما بسیار کمک کند. روش کار به این صورت است که به یک عکس نگاه کنید و هرچیزی که در آن را می بینید را نام ببرید و عکس را توصیف کنید. لزوما نباید یک عکس باشد، می توانید به اطراف خود نگاه کنید و این روش را پیاده کنید.

دقت داشته باشید که سعی کنید برای نام بردن اشیا زمان زیادی صرف نکنید و تا می توانید در مدت زمان کمتری نام اشیا را حدس بزنید، اهمیت زیادی هم به اشتباهات احتمالی ندهید. این کار باعث می شود لغات زودتر به ذهن شما برسد و در زمان مکالمه بهتر و سریع تر بتوانید لغات را پشت سر هم بیان کنید. یکی از کار هایی که به شما در بررسی پیشرفتتان کمک می کند این است که صدای خود را ضبط کنید. پس از تمام شدن تمرین صدای خود را گوش کنید و ببنید که تلفط ها را درست بیان می کنید یا نه.

فایل های ویدئویی

اگر سریال خاصی را دنبال می کنید، به ویدئو های شخص خاصی در یوتیوب علاقه دارید سعی کنید با دقت آنها را تماشا کنید، هرچه که شخصیت ها می گویند را سعی کنید تکرار کنید. دقت داشته باشید که شخصیتی که سعی در تقلید او دارید لهجه ای استاندارد داشته باشد و انگلیسی را به صورت استاندارد صحبت کند.

مجبور نیستید که از شخصیت تلویزیونی تقلید کنید، می توانید به گفته های آنها دقت کنید و خودتان را شخصیتی خیالی تصور کنید و به آنها جواب بدهید. با این کار در وهله ی اول مهارت شنیداری شما تقویت می شود و همچنین جواب دادن را نیز یاد می گیرید.

آهنگ بخوانید

تا حالا به آواز خواندن به عنوان یک تمرین برای مهارت مکالمه فکر کرده اید؟ اگر آهنگ های مورد علاقه ی خود  که به زبان انگلیسی هستند را بخوانید قدرت بیان شما بهتر می شود و می توانید کلمات و جملات را بهتر ادا کنید. هرچند این روش برای یادگیری گرامر چندان خوب نیست چرا که در برخی آهنگ ها خواننده قاعده ی گرامری را رعایت نمی کند.

این ها روش هایی بود که می توانید برای تقویت مهارت مکالمه ی خودتان در زبان انگلیسی استفاده کنید. به یاد داشته باشید در دنیای امروز افراد به دنبال کسی می گردند که بتواند به زبان های دیگر صحبت کند و مهارت مکالمه نسبت به بقیه ی مهارت ها بیشتر اهمیت داده می شود.

تدریس خصوصی زبان انگلیسی

اگر خودتان سعی کنید در خانه و بدون کمک انگلیسی خود را تقویت کنید ممکن است مفید باشد اما نمی توانید تنها به آنها متکی باشید. داشتن یک معلم که به شما تلفظ های صحیح را آموزش دهد، اشتباهات شما را درست کند، به شما تکالیفی بدهد تا انجام دهید و مسیر یادگیری شما را مشخص کند در فرایند یادگیری شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. بعضی از افراد فکر می کنند این کار هزینه ی زیادی لازم دارد، اما هر چیزی قیمتی دارد. با داشتن یک معلم خصوصی برای تدریس خصوصی زبان انگلیسی می توانید به پیشرفت خود کمک کنید.

 ما در موسسه ی زبان آموزان پیشرو سعی کرده ایم با گردآوری بهترین معلمان بهترین سرویس ها را به زبان آموزان ارائه کنیم. شما می توانید با درخواست معلم خصوصی زبان انگلیسی در محل کار و یا خانه از سرویس های تدریس خصوصی زبان ما استفاده کنید.

منبع: https://www.sogoodlanguages.com/english/how-to-learn-languages-entrance/

برچسب ها : , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *