چطور می توانم زبان انگلیسی را کاملا شیوا و روان صحبت کنم؟

10  روش ساده و عالی برای تسلط بر صحبت کردن و مکالمه زبان انگلیسی

قبول کنید که انگلیسی زبان عجیب و غریبی است

گاهی اوقات ممکن است بتوانید در گرامر انگلیسی الگوهایی تکراری پیدا کنید ولی غیر از این موارد، گرامر انگلیسی کاملا بی معنی است! به عنوان مثال چرا ما کلمه ی read را با توجه به زمان فعل به دو صورت رید و رِد می خوانیم؟ متاسفانه به همان تعداد قوانینی که در زبان انگلیسی وضع شده تعداد زیادی استثنا هم داریم. یادگیری مکالمه انگلیسی می تواند گاهی اوقات مشکل باشد، طوری که می بینید هیچ پیشرفتی ندارید. گاهی اوقات انگلیسی سخت و غیر قابل توضیح به نظر می رسد در نتیجه بهترین کار این است که این استثناها را حفظ کنید و سریع تر به مبحث بعدی بروید.

روش های تقویت مکالمه زبان انگلیسی

حسابی غرق شوید

یادگیری زبان برای یک ساعت در هفته نمی تواند شما را به جایی برساند. برای یادگیری زبان بهتر است هر روز زمانی را به این کار اختصاص دهید. تا جایی که می توانید زمان بگذارید و در طول این زمان گوش بدهید، بخوانید و عباراتی که بیان کردن آن ها دشوار است را تلفظ کنید. اگر قصد دارید به شیوایی به زبان انگلیسی صحبت کنید بهتر است آن را بخشی از زندگی هر روزه ی خود بدانید.

دانش آموز نباشید

نیتی که دارید همان چیزی ست که از شما یک فرد موفق می سازد. به خودتان به دید یک دانش آموز نگاه نکنید. شما کسی هستید که می خواهد به زبان انگلیسی صحبت کند. شاید این تصور تغییری جزئی باشد ولی اعتماد به نفس شما را بالا می برد و به شما کمک می کند دانسته های قبلی را در حین مکالمه انگلیسی  به بهترین نحو استفاده کنید.

به علاوه حتی فکر کردن شما هم باید به زبان انگلیسی باشد. به عنوان مثال اگر قصد دارید واژه ی سیب را بیان کنید فکر کنید سیب در زبان انگلیسی چه کلمه ای است. لازم نیست حتی به خود کلمه ی فارسی سیب فکر کنید. با تصور کردن تصویری از سیب در ذهنتان بلافاصله به دنبال واژه ی انگلیسی آن بگردید. لازم نیست هر عبارتی را در ذهنتان ترجمه کنید. فورا سر اصل مطلب بروید.

به خاطر داشته باشید که همیشه جواب در سوال نهفته است

به سوالاتی که از شما به زبان انگلیسی پرسیده می شود خوب توجه کنید تا بتوانید بهترین پاسخ را بیان کنید. سوالات انگلیسی دقیقا مثل آینه هستند:

Does he? Yes, he does.

Can she? Yes, she can.

Is it? Yes, it is.

اگر سوالی از شما پرسیده شد که جواب آن را نمی دانید به کلمات به کار برده شده در سوال توجه کنید. به جای حفظ کردن گرامر، به دنبال چنین روش هایی باشید. راه های زیادی برای تقلب کردن وجود دارد.

از گوش هایتان حداکثر استفاده را ببرید

تقویت مکالمه زبان از طریق گوش کردن

بیشتر زبان آموزان هنگام شنیدن مکالمه ی انگلیسی به تک تک کلمات گوش می دهند که البته اهمیت زیادی دارد. ولی گوش دادن کاربردهای دیگری هم دارد. نه تنها به کلمات بلکه به نحوه ی ادای کلمات هم توجه کنید. مثلا گوینده you را یا تلفظ می کند. این جزئیات را به خاطر بسپارید تا روان تر صحبت کنید.

از موقعیتی که داری استفاده کن و یا همه چیز را کنار بگذار

این جمله ی انگلیسی می گوید اگر قابلیتی که داری را تمرین نکنی ممکن است آن را فراموش کنی. به این ترتیب می توانید هر روز کلمات جدیدی یاد بگیرید. بهترین راه برای یادگیری کلمات این است که بلافاصله از آن ها استفاده کنید. زمانی که کلمه ی جدیدی یاد می گیرید سعی کنید آن را در طول هفته چندین بار در جملات مختلف به کار ببرید. به این ترتیب امکان ندارد آن را فراموش کنید.

عبارات جدید یاد بگیرید

توصیه هایی برای آموزش زبان جدید

شیوا صحبت کردن یعنی اینکه بتوانید افکار، احساسات و ایده های خود را بیان کنید. هدف شما این است که جمله هایی کامل بیان کنید. پس بهتر است یادگیری هم از همین جمله های کامل شروع شود. اگر جملات کامل را یاد بگیرید می بینید که انگلیسی بیش از چیزی که تصور می کنید در زندگی روزمره کاربرد دارد. فقط به یادگیری کلمات و فعل ها محدود نباشید. به عباراتی فکر کنید که در زبان مادری مرتبا استفاده می شود سپس بیان کردن همان ها به زبان انگلیسی را بیاموزید.

روی یادگیری گرامر بیش از حد تاکید نکنید

کلید یادگیری زبان جدید این است که بین آموختن آن و تکرار آموخته ها تعادل برقرار کنید. مکالمه ی انگلیسی با دانستن جزئیات گرامر آن کاملا متفاوت است. حتی کسانی که انگلیسی زبان هستند اشکالات گرامری دارند. مکالمه یعنی توانایی شما در برقراری ارتباط با دیگران. پس گاهی اوقات لازم است کتاب گرامر را کنار بگذارید.

از اشتباه کردن نترسید

گاهی اوقات قرار دادن تمام این قوانین و کلمات در کنار هم می تواند مشکل باشد. اجازه ندهید ترس از اشتباه جلوی صحبت کردن شما را بگیرد. حتی اگر تصور می کنید جمله ای که بیان می کنید اشتباه است باز هم آن را بگویید. بقیه حتما منظور شما را متوجه می شوند. به علاوه هر چه بیشتر صحبت کنید، مکالمه برایتان ساده تر می شود و کلمات با سرعت بیشتری به ذهن شما خطور می کنند.

از همه یاد بگیرید

لازم نیست زبان را فقط از کتاب و مربی یاد بگیرید. هر انگلیسی زبانی می تواند به شما کمک کند. به عنوان مثال اگر کسی از شما بپرسد که کلمه ای در زبان مادریتان چطور تلفظ می شود عصبانی می شوید؟ البته که نه. شما برای کمک به طرف مقابل هر کاری می کنید. به این ترتیب بیشتر انگلیسی زبان ها مایل هستند به شما کمک کنند. از این موقعیت استفاده کنید و از آن ها یاد بگیرید.

در آخر امیدواریم که خواندن این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد.و اینکه خوشحال میشویم نظرات خود را در اختیار ما قرار بدهید.همچنین شما عزیزان جهت تدریس خصوصی زبان انگلیسی می توانید با موسسه زبان آموزان پیشرو تماس حاصل نمایید.

 

منبع : https://www.fluentu.com/blog/english/how-to-speak-english-well-fluently/

برچسب ها : , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *