انگلیسی در سراسر دنیا

حدودا 375 میلیون نفر در سراسر جهان به زبان انگلیسی حرف می زنند و بیش از 50 کشور انگلیسی زبان داریم، که انگلیسی یا زبان رسمی آنهاست یا زبان اصلی آنهاست.سومین زبان معمول و اصلی در جهان ( بعد از زبان اسپانیایی و چینی ماندارین) انگلیسی است. زبان انگلیسی ، که از ترکیب زبان انگلیسی قدیمی و زبان آلمانی ، از ابتدای قرن 5م هجری به کار برده شده.

کشورهای انگلیسی زبان

کشورهای انگلیسی زبان در شمال آمریکا

بزرگترین کشور انگلیسی زبان در شمال آمریکا- آمریکا و کانادا قراردارد . اگر چه انگلیسی و فرانسه هر دو زبان رسمی کانادا است، تقریبا 85% جمعیت این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند. علاوه بر آمریکا و کانادا ، چندین کشور کارائیبی به زبان انگلیسی صحبت می کنند. اینها کشورهای اصلی هستند که توسط انگلستان استعمار شده اند و شامل آنتیگوا و باربودا، باهاما، باربادوس، جامائیکا، گرانادا و جزایر ترکس و کایکوس. برمودا، که هنوز بخشی از بریتانیای کبیر است، به طور کلی در زبان انگلیسی صحبت می کند، همچنین کشور کوچک و آمریکای مرکزی بلیز است.

کشورهای انگلیسی زبان در اروپا

زبان انگلیسی ریشه های خودش را در شمال اروپا دارد و به خوبی جا افتاده است که به این مقدار هم استفاده می شود.بیش از 98% ساکنین انگلیس، اسکاتلند، ایرلند شمالی، شرق ، مرکز بریتانیای کبیربه زبان انگلیسی صحبت می کنند. به علاوه انگلیسی زبان رسمی جمهوری ایرلند و جزایر دریای ایرلند است.

کشورهای انگلیسی زبان در اقصی نقاط جهان

امپراطوری بریتانیا در قرن 19م و 20م به همراه محبوبیت فرهنگ آمریکایی از زمان جنگ جهانی دوم ، زبان انگلیسی را به سراسر جهان کشاند. نقاط ناچیزی بودند که جمعیت آنها نتوانند زبان انگلیسی را بفهمند و به کار ببرند.کشورهای بزرگ انگلیسی زبان خارج از اروپا و شمال آمریکا عبارت است از : استرالیا، نیجریه، نیوزلند، جنوب آفریقا.زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی در محل های مختلف مثل فیلیپین، سنگاپور، گوام صحبت می شود. اگرچه که حداقل افراد خند 12 %شان انگلیسی صحبت می کنند ، جمعیت آنها بیش از 125 میلیون نفر در کشورشان است.

در آخر اینکه شما عزیزان می توانید جهت شرکت در دوره های تدریس خصوصی زبان انگلیسی موسسه زبان آموزان پیشرو با ما در ارتباط باشید

منبع: http://www.5minuteenglish.com/english-around-world.htm

برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *